Rutyna mi nie grozi. Wywiad z Rafałem Brzozowskim

Rozmawiała: Marzena Juraczko, zdjęcie: TVP

Data publikacji: 21.08.2023

Rutyna mi nie grozi. Wywiad z Rafałem Brzozowskim

Tekst ukazał się w tygodniku Tele Tydzień nr 31/2023

Piosenkarz, gospodarz teleturnieju „Jaka to melodia?” oraz prowadzący „The Voice Senior”. Możemy go oglądać także w wakacyjnym cyklu telewizyjnej Dwójki, czyli „Polskie biesiady”. – U nas zawsze się śpiewało podczas różnych spotkań – wspomina nasz rozmówca.

Lubi Pan biesiadowanie?

Jak najbardziej! Wynika to ze zwyczajów wyniesionych z mojego rodzinnego domu. U nas zawsze się śpiewało podczas różnych spotkań. Moja babcia często wiodła w tym prym, ale dołączały się również ciocie i wujowie. Był akordeon. Nigdy nie brakowało przy tym świetnej zabawy i śmiechu. Do dziś pamiętam dobrą atmosferę i ogólną radość, które towarzyszyły nam podczas tych spotkań.

Czyli dobrze znał Pan takie piosenki, jak „Czerwone jabłuszko” czy „Głęboka studzienka”, zanim usłyszeliśmy je w Pana wykonaniu na jednej z „Polskich biesiad”…

To prawda. Zawsze były śpiewane przy stole, jak również „W zielonym gaju”, „Zagraj mi piękny Cyganie” czy „Szła dzieweczka do laseczka”. Bardzo szanuję ten repertuar, ponieważ szanuję starszych ludzi, którzy lubią te piosenki. Są one osadzone w naszej kulturze i myślę, że jeszcze wiele lat będą przez nas pamiętane i często śpiewane.

Najbliższa „Polska biesiada”, którą Pan poprowadzi,ma podtytuł „Wakacyjna”. Co tym razem usłyszymypodczas wspólnej zabawy?

Nie mogę wiele zdradzić,bo nie będzie wtedy niespodzianki (śmiech). Poprowadzę tę biesiadę z Olgą Szomańską, wspaniałą aktorkąi genialną wokalistką. Będzie to muzyczne pożegnanie tegorocznego lata i, jakjuż sam podtytuł wskazuje, zaśpiewamy piosenki, które kojarzą się nam z wakacjami, do których tęsknimy podczas długich, jesiennych wieczorów, takie jak „Lato, lato wszędzie” Formacji Nieżywych Schabów. Na scenie pojawi się Kamil Bednarek oraz zespół Loka, który ma w repertuarze utwór grupy Rotary – „Na jednej z dzikich plaż”.

Czy ma Pan swój ulubiony wakacyjny przebój?

Trudno jest mi wymienić jedną taką piosenkę. Co roku jest przecież jakiś wakacyjny hit. W latach dziewięćdziesiątych bawiłem się przy takich przebojach, jak „Majorka”, „Coco Jamboo” czy „Macarena”. Potembyło „A wszystko to, bo Ciebie kocham” Ich Troje. Sam też jestem autorem wakacyjnego hitu – chodzi o piosenkę „Tak blisko”. To właśnie ona najbardziej kojarzy mi się z wakacjami, a także koncerty plenerowe i różne festiwale. Bo wakacje

Pozostało 70% artykułu

Artykuł dostępny tylko dla subskrybentów

Kup subskrypcję, aby mieć dostęp
do wszystkich artykułów tygodnika Tele Tydzień

PRENUMERATA AUTOODNAWIALNA WYDAŃ CYFROWYCH

  • Wyjątkowa oferta cenowa tylko dla subskrybentów
  • Dostęp przez przeglądarkę internetową lub dedykowaną aplikację
  • Automatycznie odnawialne zamówienie bez dodatkowych procedur
  • Możliwość rezygnacji z subskrypcji w dowolnym momencie
  • Ulubione treści zawsze w zasięgu ręki

1.37 zł tygodniowo

Kup teraz
Tele Tydzień

Masz już wykupioną subskrypcję?

Zaloguj się