SATYRA W KRÓTKICH MAJTECZKACH

SATYRA W KRÓTKICH MAJTECZKACH .

29,99 zł

* wraz z kosztami wysyłki

OPIS OFERTY

"SATYRA W KRÓTKICH MAJTECZKACH. Z UŚMIECHEM PRZEZ POKOLENIA. 500 ANEGDOT NASZYCH DZIECI"
DOSKONAŁY PREZENT DLA STARSZYCH I MŁODSZYCH

Elegancko wydany i pięknie zilustrowany zbiór kultowych dziecięcych anegdot z ostatnich 60 lat. Kultowy w PRL tygodnik "Kobieta i życie", w roku 1957 wprowadził rubrykę, która już wkrótce miała okazać się jedną z jego najmocniejszych stron. Od Satyry w krótkich majteczkach zaczynała się lektura najpopularniejszego magazynu kobiecego tamtych czasów. Z życia wzięte dziecięce anegdotki i powiedzonka nadsyłane przez rodziców do redakcji bardzo szybko weszły do kanonu polskiego humoru śmiesząc całe rodziny. Dając chwilę wytchnienia w niezbyt wesołej rzeczywistości, Satyra w krótkich majteczkach niezmiennie stała się również zapisem codzienności PRL odbijającej się w wypowiedziach dzieci. W książkowym wydaniu słynnych anegdot, zachowano i ducha i język czasu powstania tych niewielkich tekścików. Niniejsze, książkowe wydanie, jest pierwszym zwartym zbiorem najzabawniejszych anegdot wybranych z tysięcy numerów magazynu.

(...) " W domu Jurka (lat 5 i pół) oczekiwani są goście. "O, przyszli wujostwo - cieszy się mama, wprowadzając gości. Za chwilę znów słychać dzwonek, Jurek biegnie otworzyć: okazuje się, że przyszli babcia i dziadek. Jurek wkracza z nimi dumnie do pokoju i anonsuje: "Przyprowadziłem dziadostwo". (nad. Jelińska, 1967)

ANIA (lat 1 i pół) zaczyna już mówić. Dostała właśnie od dziadzia pieniądze na ciastko. Ogląda pieniążek i milczy. Mama, dbała o wychowanie córeczki, zachęca: "No, Aniu, co się mówi, jak dziadzio daje pieniążki?" Ania krótko: "Więcej!" (nad. A. Romanowski, Warszawa, 1962)

EWA (lat 8) wychodząc ze sklepu pyta mamę: "Klient to ten co sprzedaje?" "Ależ nie - wyjaśnia mama - klient to ten co kupuje". Ewa nieprzekonana: "Przecież tam jest napisane, że klient ma zawsze reację!" (nad. K. Wilczyńska, Poznań, 1962)"

Tytuł: Satyra w krótkich majteczkach. Z uśmiechem przez pokolenia. 500 anegdot naszych dzieci.
Autor: Przemysław Bociąga (wybór i redakcja)
Cena: 9,99 zł (w tym 5% vat)
Ilustrator: Joanna Rusinek
Strony: 160 stron
Oprawa: twarda
Zamówienia będą realizowane po zaksięgowaniu wpłaty.

 

Osoby, które kupowały ten produkt, kupowały też